Młodzi głosują w Jedynce!

Tradycją naszej szkoły jest udział w wyborach Młodzi Głosują. Dnia 19.10.2015 r. odbyła się w naszym gimnazjum tak, jak i w całej Polsce, kolejna edycja Młodzieżowych Wyborów Parlamentarnych. Frekwencja wyborcza wyniosła 68%. Pierwszy raz głosowały klasy pierwsze. Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie uczniowie wcześniej zapoznali się z kompetencjami parlamentu oraz przypomnieli zasady głosowania. Całą akcję po raz kolejny zorganizowała pani Barbara Kamińska. Przygotowali także akcję profrekwencyjną w szkole i poza nią. Podczas sondy ulicznej sprawdzali, czy dorośli wezmą udział w wyborach 25.10.2015 r. Dużym zainteresowaniem cieszył się także konkurs związany z tematyką parlamentarną, który odbył się podczas piątkowych przerw 16.10.201.,        a przeprowadzony został przez uczennice klasy III F.

Gimnazjaliści z naszej szkoły po raz kolejny zdali egzamin z demokracji. Gratulujemy!!!