Chłopcy Mistrzami Gdyni

W dniu 01 października br. odbyły się Mistrzostwa Gdyni w Biegach Przełajowych Sztafet. W zawodach uczestniczyło prawie 700 dzieci z gdyńskich szkół. W rywalizacji gimnazjów brało udział 14 drużyn dziewcząt oraz 14 drużyn chłopców.
Trasa pomimo ostrych zakrętów okazała się bardzo szybka, więc mogliśmy oglądać efektowne zmiany prowadzących, a także widowiskowe przekazywanie pałeczek w strefie zmian. Najlepsze sztafety zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami i pucharami.
Chłopcy naszego gimnazjum zdobyli 1. miejsce w tych zawodach!
Rywalizacja uczestników była niezwykle zacięta i bardzo wyrównana, zawodnicy wykazali się olbrzymią wolą walki i hartem ducha. Od początku chłopcy narzucili niesamowite tempo biegu, utrzymując się w czołowej stawce, aby po kilku zmianach pałeczki wyjść na prowadzenie w sztafecie. Do końca wyścigu nie dali rywalom żadnych szans, zdobywając Mistrzostwo Gdyni.
Natomiast dziewczęta zdobyły 10. miejsce w Mistrzostwach Gdyni. Pomimo włożonego wielkiego wysiłku fizycznego w tych biegach oraz woli walki, nie udało się zdobyć medalowego miejsca. Jednak optymistycznie patrzymy w przyszłość i powodzenie na kolejnych zawodach ponieważ w większości nasze dziewczęta są z klas 1. i 2. Zatem może następnym razem…
Gratulujemy zwycięzcom, oraz wszystkim uczestnikom !
Skład naszej zwycięskiej drużyny:Tymoteusz Czujko, Mateusz Pietrzak, Szymon Klemenski,Stanisław Kostanek, Marcin Kowalski, Jakub Cielas, Alessandro Santonocito, Karil Formella, Piotr Bańkowski, Grzybowski Maksymilian,Borys Ziemianowicz, Filip Zemajtis.
Dziewczęta, biorące udział w Mistrzostwach Gdyni w biegach przełajowych: Karolina Wejman, Matylda Mielewczyk, Aleksandra Czerwińska, Kinga Jeżewska, Michalina Gerlee, Natalia Pleczyńska, Oliwia Tomaszewska, Matylda Wasilewska, Weronika Szulwach, Nikola Pyzalska, Helena Zborowska- Karol.
Tymoteusz Czujko na podium Mistrzostw Gdyni w Indywidualnych Biegach Przełajowych
Zakończyły się również Indywidualne Mistrzostwa Gdyni w Biegach Przełajowych. Uczeń naszej szkoły Tymoteusz Czujko zdobył III miejsce.
Trasa dla zawodników, którzy startowali indywidualnie, była dłuższa i bardziej urozmaicona od trasy dla sztafet. Nie brakowało wielu zwrotów akcji i walki na ostatnich metrach przed metą. Zawodnicy od początku biegu trzymali duże tempo. Tymon biegł przez dłuższy odcinek na pierwszej pozycji. Jednak przed metą rywale odparli atak i Tymon ostatecznie zajął trzecie miejsce. Jest to niewątpliwie ogromny sukces tego utalentowanego zawodnika. W zawodach brało udział 300 zawodników z czego 51 w rywalizacji chłopców gimnazjum. (tekst p. Agnieszka Ławicka)