Kolejne newsy grupy dziennikarskiej

Inność na korytarzach

W piątek 9 października na korytarzach Jedynki zaroiło się od niezwykłych postaci. Uczniowie zjawili się na zajęciach w piżamach, poplamionych koszulach albo niezwykłych fryzurach. Działo się to z okazji zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski „Dnia Świra”. Przebrani nie musieli pisać niezapowiedzianych kartkówek ani odpowiadać przy tablicy! To był niezwykły dzień! Młodzież wykazała się kreatywnością i dystansem do siebie. W przebraniach przyszła prawie połowa uczniów. Najwięcej przebierańców było w klasie I d!

tekst: Martyna Kozdra klasa I g

zdjęcia: Mikołaj Witoński klasa 2e (nie należy do grupy dziennikarskiej;-)

Kulinarny raj!

W środę 21 października w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie! Na korytarzach można było skosztować najrozmaitszych potraw.

W ramach Tygodnia Języków Obcych chętni uczniowie przygotowali potrawy wywodzące się z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. Za przyniesienie przepisu w obcym języku można było dostać dodatkową ocenę. Uczniom nie zabrakło zdolności kulinarnych, a zainteresowanie akcją było olbrzymie!

Martyna Kozdra klasa I g

Językowy zawrót głowy!

Przedostatni tydzień października przyniósł uczniom Gimnazjum nr 1 mnóstwo wrażeń. Wraz z nauczycielami zorganizowali Tydzień Języków Obcych. W tych dniach królowały gry i zabawy językowe. Młodzież miała możliwość rozwijania swoich zainteresowań i współdziałania! Niewątpliwą atrakcją okazał się „Wieczór filmowy”, gdyż wprowadził wszystkich atmosferę całego tygodnia. Kolejne dni wypełnione były atrakcjami. Mogliśmy uczestniczyć w quizach, kiermaszu tradycyjnych potraw, grach, konkursach i przebierankach. To był naprawdę wspaniały tydzień!

Julia Kędziora I b, Marta Laskowska I b, Barbara Iwanicka I c

Językowe szaleństwo!

Zawsze lubiłeś zwiedzać i odkrywać nowe miejsca? Interesowałeś się kulturą innych krajów? Od dawna miałeś ochotę spróbować specjalności kulinarnych różnych krajów, ale nie miałeś okazji?

Nie martw się! W Jedynce wszystkiego doświadczysz! Kiedy? Podczas Tygodnia Języków Obcych miałeś okazję spełnić swoje marzenia!

Tydzień Języków Obcych rozpoczął się z wielkim hukiem. Swoją językową przygodę rozpoczęliśmy piątkowym obcojęzycznym seansem filmowym. Wydarzenie przyciągnęło wielu uczniów – kolejka przed szkołą wydawała się nie mieć końca! Następnego dnia młodzież mogła spróbować niemieckich, francuskich i angielskich potraw przygotowanych przez koleżanki i kolegów. W Tych dniach korytarze szkolne ozdobione były kolorowymi plakatami informującymi o tradycjach Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Nie można też zapomnieć o grach planszowych przygotowanych przez klasy na lekcjach języka obcego. Na auli czekały na chętnych karty i planszówki. Humor dopisywał wszystkim, a najbardziej w ostatnim dniu, kiedy można było się przebrać w stroje z motywami wybranych państw. Drużyny mieszane ( z różnych klas) wzięły też udział w turnieju wiedzy. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody. To był niezwykły tydzień!

Zofia Muszyńska I c, Katarzyna Nieborek I c, Dominika Miler I c, Maria Konarzewska I a