Zielona rewolucja w Jedynce i inne wydarzenia widziane oczyma młodych dziennikarzy

Zielona rewolucja w Jedynce!

Od niedawna w naszej szkole ruszył autorski program pani dyrektor Oktawii Gorzeńskiej pt. „Gramy w zielone” promujący EKOSZKOŁĘ. Przy pomocy nauczycieli wybrane spośród uczniów koordynatorki Oliwia Janicka z klasy II f i Marta Laskowska z klasy I b przygotowują kampanię promującą program mówiący o tym, jak być świadomym konsumentem we współczesnym świecie.

Burza mózgów podczas spotkań, mnóstwo ciekawych pomysłów, „spacery” szkolnymi korytarzami, organizacja warsztatów, konkursów, stworzenie specjalnej strony internetowej – to dopiero początek działań. W planach mamy w ciekawy i nowoczesny sposób przedstawić społeczności szkolnej, że jesteśmy EKO. Czy trzeba przy tym rezygnować z przyjemności? Na to pytanie zapewne już niedługo będziecie znali odpowiedź!

Marta Laskowska klasa I b

Czy praca dziennikarza wiele trudności przysparza?

W poniedziałek 16 listopada na zajęciach grupy dziennikarskiej gościła p. Katarzyna Fryc – dziennikarka „Gazety Wyborczej – Trójmiasto”, reporterka, recenzentka, która już 23 lata pracuje w zawodzie.

Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać kilka nowych pojęć i opinii na temat tak interesującej pracy. Mogliśmy dowiedzieć się, w jaki sposób nasz gość zdobywa wiarygodne informacje oraz zadawaliśmy mnóstwo pytań. Poznaliśmy historię chorego chłopca oraz trudną sytuację starszej kobiety jeżdżącej na wózku inwalidzkim, którym, swoimi publikacjami, pomogła p. Katarzyna Fryc. Usłyszeliśmy również o napisanej przez naszego gościa książce i długiej, żmudnej pracy związanej z jej powstawaniem. Mimo wielu wyrzeczeń, presji czasu i zmęczeniu uczucie satysfakcji, o którym wielokrotnie mówiła pani Fryc, nie ginie. Ku naszemu zdziwieniu dowiedzieliśmy się także o trudnościach, które często napotyka na swojej drodze.

Po tak interesującym spotkaniu, zrozumieliśmy dopiero, jak wymagająca, a zarazem satysfakcjonująca może być praca dziennikarza

Marta Laskowska klasa I b

Zajęcia inne niż wszystkie

Typowe lekcje cię nudzą? Ciągłe pisanie w zeszycie, słuchanie nauczyciela, tematy przedstawione w nieciekawy sposób – tego nie ma na zajęciach grupy dziennikarskiej!

Idealnym przykładem odmienności grupy dziennikarskiej były ostatnie zajęcia, na których gościliśmy dziennikarkę „Gazety Wyborczej-Trójmiasto” panią Katarzynę Fryc. 16 listopada na dwóch godzinach naszych zajęć rozmawialiśmy z dziennikarką o jej pracy zawodowej, o trudnościach, ale i plusach tego zawodu. Nie zabrakło wątku o początkach jej kariery oraz opowieści o intersujących przygodach.

Każdy był zafascynowany niezwykłym gościem. Nie tylko słuchaliśmy z uwagą, ale też zadawaliśmy dużo pytań.

Zofia Muszyńska klasa I c