Tydzień matematyczno-przyrodniczy – co to był za tydzień!

W tym roku po raz pierwszy w historii Jedynki zespół matematyczno-przyrodniczy nauczycieli zorganizował tydzień tematyczny. Działo się wiele – wyjście na uniwersytet, przedstawienie, pokazy, rozwiązywanie sudoku i zadań. Oto impresje z tego tygodnia.

W poniedziałek 25 stycznia w ramach Tygodnia Nauki członkowie grupy fizyczno-chemicznej przedstawili pokaz przygotowanych przez siebie doświadczeń. Były płomienie, zmiany kolorów, sześcienne bańki mydlane, gaszenie świeczek, przelewanie gazów.

 


W poniedziałek i piątek podczas przerw chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując krzyżówki, rebusy i zagadki chemiczne. Śmiałków nie było za wielu, ale Ci, którzy pokonali zadania w nagrodę otrzymali szósteczkę.

zdj_cie0252


Dzień Matematyki


Dnia 28 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt” Stała kosmologiczna Alberta Einsteina” z okazji 100 lecia sformułowania ogólnej teorii względności, przygotowane przez uczniów klas III c, III b, III a i III d.
Jego celem było przybliżenie młodzieży kontekstu naukowo – historycznego teorii i ukazania jej znaczenia dla współczesnej nauki. Nad całością czuwały panie Sławomira Smelkowska i Barbara Kamińska.