Uwaga! Konkursy ogólnopolskie!

1. OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie wydarzenia społecznego, które może przybrać dowolną formę – , np. przedstawienie szkolne, piknik, lekcje dla uczniów innej klasy. Bądźcie kreatywni! Ważne, aby wydarzenie angażowało możliwie wiele osób ze szkoły i społeczności lokalnej, nawiązywało do wartości promowanych przez program „Żyj smacznie i zdrowo” (czyli zdrowe odżywianie, gotowanie, niemarnowanie żywności) oraz zawierało element gotowania co najmniej jednego z przepisów zawartych w książeczkach kulinarnych programu (Niektórzy uczniowie klas pierwszych otrzymali książeczki podczas zajęć z p. psycholog. Liczba książeczek była ograniczona. Materiały nadal są dostępne u p. psycholog. Będzie można skorzystać z dowolnego przepisu, jeśli ktoś takiej książeczki nie otrzymał).
Zorganizowane wydarzenie społeczne należy udokumentować robiąc zdjęcia lub kręcąc film. (10 zdjęć lub 1 film max. 120s)

Nagrody:
* W 5 najlepszych szkołach odbędą się warsztaty kulinarne z udziałem specjalnego gościa – Blowa!

* Do wygrania również 40 zestawów sprzętu kuchennego dla całej klasy

Klasy chętne do zgłoszenia w konkursie proszone są o kontaktowanie się z Panią Psycholog Martyną Hnatyszyn. Z Panią należy ustalić przebieg i organizację wydarzenia społecznego. Dostępne są również przepisy kulinarne, które należy wykorzystać. Gotowe prace konkursowe należy składać u p. psycholog – do dnia 22 kwietnia 2016 r.

Więcej informacji: https://www.zyjsmacznieizdrowo.pl/aktualnosci/

2. OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PROJEKT EDUKACYJNY PROMUJĄCY ZMIANĘ ZACHOWAŃ W ZAKRESIE STYLU ŻYCIA W ŚRODOWISKU LOKALNYM „TRZYMAJ FORMĘ!”

W konkursie bierze udział 5-10 osobowa grupa pod kierunkiem nauczyciela, który pełni funkcję koordynatora projektu. Projekt powinien promować zasady aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. W projekcie nie jest dozwolone posługiwanie się logami produktów żywnościowych. Nacisk kładzie się na promowanie dobrych nawyków – nie na tworzeniu zakazów.

Zespoły uczniów chętnych do wzięcia udziału w konkursie proszone są o zgłoszenie się do p. Psycholog Martyny Hnatyszyn. Termin zakończenia konkursu: 8 kwietnia 2016 r.
Nagrody:
I miejsce: nagroda główna – nagroda rzeczowa o wartości 10 000 dla szkoły i nagroda rzeczowa o wartości 2 000 zł dla zespołu projektowego  !
II miejsce : nagroda rzeczowa o wartości 5 000 dla szkoły i nagroda rzeczowa o wartości 1 500 zł dla zespołu projektowego  !

III miejsce: nagroda rzeczowa o wartości 3 000 dla szkoły i nagroda rzeczowa o wartości 1 000 zł dla zespołu projektowego  !

Organizatorzy fundują nagrody rzeczowe na zakup sprzętu sportowego lub innego związanego z promocją zdrowego stylu życia.