Jedynka szkołą z mocą zmieniania świata – tytuł został nadany przez Fundację Ashoka

18 miesięcy temu wkroczyliśmy na drogę zmian. Swoją misję oparliśmy na (współ)działaniu uczniów, kadry, rodziców, absolwentów, środowiska lokalnego oraz partnerów krajowych i zagranicznych. Razem możemy więcej. O tym przekonujemy się każdego dnia, zmieniając rzeczywistość. Jedynka to szkoła otwarta, ucząca się, wykorzystująca ogromny kapitał ludzki, inicjatywność i bazę. Droga zmian nie jest łatwa, wiele aspektów wciąż wymaga ulepszenia, ale tym, co daje nam prawdziwą siłę w działaniu, jest zespół ludzi, budowanie relacji oraz współpraca. Dzięki innowacyjnym pomysłom rola Jedynki jest nieprzęciętna. To nie tylko szkoła przekazująca wiedzę i kształcąca kompetencje kluczowe, ale SZKOŁA – zmieniająca rzeczywistość. 

Nasza zmiana, działania, rola zmieniacza rzeczywistości i innowacyjne podejście  zostały dostrzeżone i nagrodzone tytułem „Szkoły z mocą zmieniania świata” przez Fundację Ashoka. Razem z pięcioma innymi szkołami dołączyliśmy dzisiaj do grona 44 europejskich szkół – Change makers. To edukacyjny Nobel. Wzmacnia nasze działania i zobowiązuje do jeszcze lepszej pracy. Już w najbliższych dniach będziemy dzielić się swoim doświadczeniem m z innymi w czasie Ashoka&BMW Changemaker Xchange w Gdyni. Przed nami również współpraca z innymi europejskimi szkołami.

Z dzisiejszego finałowego panelu Ashoki wracam nie tylko z tytułem „Szkoły z mocą zmieniania świata”, ale przede wszystkim z głębokim przekonaniem, że nasze działania mają  sens. Teraz czas na wspólne świętowanie sukcesu! Bo jest co świętować! 

Oktawia Gorzeńska 

dyrektor szkoły

12496336_1072478746107776_2601363116097270210_o