Zapraszamy nauczycieli i rodziców na bezpłatne warsztaty w Jedynce

Laboratorium Twórczej Edukacji to projekt skierowany do nauczycieli, rodziców oraz tych osób, którym idea twórczej, inspirującej i pobudzającej do działania edukacji leży na sercu. 4 czerwca organizujemy pierwszy Inspirujący Poranek, w czasie którego można skorzystać z ciekawych warsztatów. 

Co nieco dla belfrów, a szczególnie dla wychowawców – do wyboru:

„Coś z niczego, czyli kreatywne spojrzenie na lekcję” – warsztaty prowadzone przez Magdalenę Budę. Każda lekcja może być ciekawa, wystarczy odrobina wyobraźni, zakrętka od butelki, packa na muchy czy Lapbook, a nasi uczniowie będą jeszcze lepiej zmotywowani do pracy. Jak to robić, jak być twórczym belfrem, a w dodatku skutecznym sprawcą wychowawcą aktywnych dzieciaków i młodzieży dowiemy się w czasie zajęć prowadzonych przez Magdę. Twórcze działanie i wiele inspiracji do wykorzystania w codziennej pracy czekają na uczestniczki i uczestników tego szkolenia.

lub

„Nieformalne spojrzenie na edukację formalną” – warsztaty prowadzone przez Oktawię Gorzeńską. Klasa bez tradycyjnie ustawionych ławek, uczniowie w działaniu, nauczyciel w roli wycofanego mistrza, błąd nie oznacza porażki – taka jest efektywna edukacja. Tego, jak pracować z wykorzystaniem ciekawych metod nieformalnych, doświadczą belfrzy w działaniu, czyli uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Oktawię. Będą poszukiwać twórczych rozwiązań, uczyć się od innych, a przy tym doskonale bawić. Podpatrzone inspiracje będzie można wykorzystać w swojej klasie.

Co nieco dla rodziców

-„Dyslektyk w domu, czyli wszystko, co powinnaś/powinieneś wiedzieć o pracy z dzieckiem dyslektycznym” – warsztaty prowadzone przez Marzannę Mróz. „Jestem jaki jestem, nie pomimo tego, że mam dysleksję, ale dlatego, że ją mam” – powiedział kiedyś Albert Einstein. Dysleksja – dar czy przekleństwo? Na zajęciach z Marzanną dowiecie się, jak pracować z dziećmi i młodzieżą w domu w sposób dla nich ciekawy i rozwijający kreatywność oraz mocne strony. Dysleksja, dysgrafia, dysortografia czy dyskalkulia nie musi ograniczać! W grupie tych osób znajdziemy wiele wybitnych postaci, np.;Hans Christian Andersen, Graham Bell, Leonardo da Vinci, Winston Churchill, Walt Disney czy Henry Ford. Każdy z nich rozwinął u siebie inne zdolności i osiągnął mistrzostwo w innej dziedzinie, lecz pewne cechy pozostają dla nich wszystkich wspólne. Zapraszamy na zajęcia rodziców dzieci z dys…, by lepiej mogli zrozumieć trudności swoich pociech i wspierać je w rozwoju!

Warsztaty są bezpłatne, ale zapraszamy do rejestracji w linku: Inspirujący Poranek