Sukces po francusku

31 marca 2017….co to był za dzień!

W XVI Wojewódzkim Konkursie Teatralnym ,,FRANCUSKA SENTENCJA NA SCENIE” organizowany przez VIII Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku, francuskojęzyczni aktorzy z klas II i I zdobyli I miejsce oraz 2 wyróżnienia.

Zespół wywalczył wygraną za interpretacje własną sentencji z dzieła Victora HugoNotre-Dame de Paris „Il semblait au jeune homme que la vie avait un but unique: savoir” (Wydawało się młodemu człowiekowi, że życie miało jeden cel : wiedzieć) natomiast 2 wyróżnienia otrzymały Marta Zalewska i Jaśmina Nowak za interpretację głównych ról i poziom ekspresji w języku francuskim.

Na sukces naszego przedstawianie pt. : « Savoir, c’est sentir » (Wiedzieć, to czuć) złożyły się kreatywność, zapał, zaangażowanie i umiejętność współpracy każdej z osób na scenie i poza nią. A są to:

Marta Zalewska, Alicja Berg, (2b), Kornel Danion, Zuzanna Cieślik, Zofia Żynda, Monika Magiera (2e), Jaśmina Nowak, Dominika Pospieszyńska, Karolina Lewkowicz, (2f), Laura Krupa, Karolina Miska, Natalia Heimowska, Martyna Kozdra, Maria Nawara (2g), Barbara Drygas, Weronika Berg (2h), Bogusław Nozdryń (1f), Pawlak Julia (2f), Julia Kędziora (2b)

Dziękuję Wam!

Opiekun grupy, Krystyna Nowicka-Nozdryń