rekrutacja

Uwaga! Proces rekrutacji jest wdrażany jedynie w przypadku wolnych miejsc. Osoby zamieszkujące w obwodzie szkoły przyjęte są do Gimnazjum nr 1 w Gdyni na podstawie wypełnionego zgłoszenia, nie podlegają one postępowaniu rekrutacyjnemu. 


Dokumenty do pobrania – kliknij poniżej – składamy w szkole od 09 maja 2016r.

wniosek o przyjęcie kandydata/tki spoza obwodu szkoły

zgłoszenie ucznia/uczennicy z obwodu szkoły


ZASADY REKRUTACJI NA  ROK SZKOLNY 2016/2017 

Rekrutacja do klas pierwszych gimnazjów (kliknij) – ustalona przez Organ Prowadzący

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych gimnazjów na terenie województwa pomorskiego na rok szkolny 2016/2017 – zał. 1 do Zarządzenia Kuratora Oświaty – kliknij!

Wniosek o przyjęcie kandydata spoza rejonu składamy od 09 maja  do 22 czerwca br. Nie wymagamy oryginału świadectwa. 

TERMINY

09.05.2016 r.  – 22.06.2016 r. – składanie zgłoszeń i wniosków

24.06.2016 r. –  28.06.2016 r. do godz. 12:00 – uzupełnienie zgłoszenia oraz wniosku o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz o  zaświadczenie o wynikach  sprawdzianu (mogą być kopie poświadczone za zgodność z oryginałem)

01.07.2016 r. do godz. 12:00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję  rekrutacyjną listy kandydatów  zakwalifikowanych i kandydatów  niezakwalifikowanych

od 01.07.2016 r. od godz.12:00 – 05.07.2016 r. do godz. 15:00 – potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w  postaci przedłożenia oryginału  świadectwa ukończenia szkoły  podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach sprawdzianu, zdjęcia oraz aktu urodzenia, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu zgłoszenia/wniosku o przyjęcie do gimnazjum

od 06.07.2016 r. od godz. 12:00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

Oferta Gimnazjum nr 1 w Gdyni na kolejny rok szkolny –  2016/2017

Gimnazjum nr 1 w Gdyni zapewnia swoim uczniom wszechstronny rozwój kompetencji kluczowych oraz umiejętności społecznych. Wszystkie klasy będą realizowały zbliżony program nauczania. Przewidujemy nabór do 7 klas pierwszych.
Każdy uczeń może dodatkowo wybrać 2 grupy tematyczne (jedną humanistyczną i jedną z przedmiotów ścisłych), a także skorzystać z bogatej oferty kół zainteresowań oraz cyklicznych warsztatów Akademii Jedynki. Wybór grup przedmiotowych międzyklasowych oraz kół nie jest obowiązkowy, nie ma też wpływu na przynależność do klasy. O udziale w grupie tematycznej decyduje wynik testu predyspozycji przeprowadzony w pierwszym tygodniu września 2016r.

I Przedmioty ścisłe

Grupa matematyczna – nauczyciel prowadzący: pani Krystyna Stateczna. 2 godziny dodatkowe matematyki tygodniowo przez 3 lata, rozszerzony program nauczania przedmiotu. O zakwalifikowaniu się do grupy zadecyduje test z matematyki (zakres szkoły podstawowej) oraz ocena z matematyki ze szkoły podstawowej.  Przewidziano 28 miejsc.

Grupa chemiczno-fizyczna – nauczyciele prowadzący: pani Zofia Kolasa i pani Elżbieta Pękalska. 1 godzina tygodniowo w klasie pierwszej i trzeciej, 2 godziny w klasie drugiej; rozszerzony program nauczania obu przedmiotów. O zakwalifikowaniu się do grupy zadecyduje test z przyrody (zakres szkoły podstawowej). Przewidziano 28 miejsc.

Grupa programowania z elementami robotyki – nauczyciel prowadzący: pani Ewelina Sołdan. 2 godziny zajęć tygodniowo przez 3 lata. O zakwalifikowaniu się do grupy zadecyduje test sprawdzający umiejętność twórczego rozwiązywania problemów. Przewidziano 15 miejsc.

II Przedmioty humanistyczne

Grupa blogowa dwujęzyczna (język polski i angielski) – nauczyciel prowadzący: pani Anna Leszczyńska. O zakwalifikowaniu się do grupy zadecyduje test sprawdzający umiejętność pisania w języku polskim. 2 godziny zajęć w klasie pierwszej i po 1 godzinie w klasie drugiej i trzeciej. Przewidziano 20 miejsc.

Grupa teatralna w języku angielskim – nauczyciel prowadzący – pani Anna Klein. 2 godziny zajęć tygodniowo przez trzy lata. O zakwalifikowaniu się do grupy zadecyduje pisemny test w języku angielskim. Przewidziano 20 miejsc.

Grupa medialna w języku angielskim – nauczyciel prowadzący – pani Joanna Szymańska. O zakwalifikowaniu się do grupy zadecyduje pisemny test w języku angielskim. Przewidziano 20 miejsc.

Grupa projektów zmiany społecznej – nauczyciel prowadzący – pani Oktawia Gorzeńska. O zakwalifikowaniu się do grupy zadecyduje test sprawdzający umiejętność twórczego rozwiązywania problemów. Przewidziano 20 miejsc.

Warunkiem stworzenia grupy jest zebranie minimum 12 osób.
Szczegółowe informacje na temat testów predyspozycji zostaną opublikowane na stronie internetowej w lipcu 2016r. Więcej informacji na temat grup uzyskają Państwo u nauczycieli prowadzących w czasie Dnia Otwartego. Testy predyspozycji zostaną przeprowadzone w pierwszym tygodniu września 2016r. Decyzję o ewentualnym dodatkowym teście predyspozycji podejmuje Dyrektor Szkoły.

Planujemy nauczanie języków na następujących poziomach:

a) język angielski – kontynuacja

b) język niemiecki – początkujący i kontynuacja

c) język francuski – początkujący i kontynuacja

d) język hiszpański – kontynuacja

Warunkiem stworzenia grup jest zebranie co najmniej 12 osób. Staramy się zapewnić naukę wybranego języka obcego, jednak może się zdarzyć, że z powodów organizacyjnych nie będzie to możliwe. 

Oktawia Gorzeńska

dyrektor szkoły


CHCESZ POZNAĆ ŻYCIE JEDYNKI OD ŚRODKA? POLUB NASZĄ FACEBOOKOWĄ STRONĘ! KLIKNIJ TUTAJ!


 12669754_10208734458064920_884166543_o

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s