szkoła promująca zdrowie

11082344_366547313533334_5517229058102986300_o (1)


27 października nasz zespół SPZ zorganizował wydarzenie „Zielone koktajle”, w czasie którego poznaliśmy zasady zdrowego żywienia oraz przygotowaliśmy koktajle z zielonych warzyw i owoców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!


W rok szkolny 2015/2016 wkroczyliśmy jako Szkoła Promująca Zdrowie – SZPZpełnoprawnie włączona do sieci. Przeszliśmy okres przygotowań i w tym roku rozszerzamy swą działalność na rodziców. Liczymy na owocną współpracę. Do pracy w tym roku przystępuje zespół w składzie: Małgorzata Lesisz, Ewa Białas, Anna Klein, Anna Leszczyńska, Izabela Niklewska i Anna Arndt, a działania koordynuje Martyna Hnatyszyn.

W roku szkolnym 2014/2015 przygotowujemy się do Programu „Szkoła promująca zdrowie”. W związku z tym całe grono zostało przeszkolone, a zespół nauczycieli i uczniów  pod okiem pani koordynator Martyny Hnatyszyn przeprowadził szereg działań promujących zdrowie. Możemy się też pochwalić sklepikiem szkolnym sprzedającym odpowiednie produkty spożywcze, nie znajdziecie u nas chipsów i niezdrowych napojów. 

Ogromnym sukcesem dla naszej szkoły była wiadomość o tym, że pani Martyna Hnatyszyn została ekspertem w Programie „Jem drugie śniadanie”. Więcej tutaj.  Oto linki do ciekawych artykułów i filmów naszego autorstwa. 

wywiad z panią Martyną Hnatyszyn

Czy sklepiki szkolne są naprawdę bezpieczne?

                                          O potrzebie zmian asortymentu w sklepikach szkolnych

promocja zdrowego trybu życia – film Kajetana, Mikołaja  i Olafaz 2d