archiwum

dzień O Z powodu wyjazdu wychowawców na wycieczkę zebrania klas 1 C i 1 F odbędą się 12 marca o godz. 18.00.


Termin wpłacania na szafki został wydłużony na prośbę Rodziców, można wpłacać do przyszłej środy – 04 marca br.  w sekretariacie.


Szkoła zmienia się dla Was, w 07 dzięki pracy trzecioklasistów (głównie z 3a) został ukończony kolaż kulinarny. Robi wrażenie! Już w marcu w 07 planujemy wstawienie automatu z ciepłymi napojami.
W najbliższych planach:
– zrobienie kolażu „francuskiego” na poddaszu przy sali 24 (hol – stara boazeria), dlatego potrzebujemy wycinki z gazet ukazujące Francję (wszystko z nią związane) – wycinki można składać w sekretariacie (w zamian pochwała);
– akcja wiosna – chętni mogą przynosić do szkoły (do biblioteki) wiosenne kwiaty (np. żonkile, hiacynty, prymulki) – w zamian pochwała. W marcu upiększą szkołę, a potem koło ogrodnicze posadzi je wokół szkoły.
Cały czas potrzebujemy białą farbę oraz ziemię do kwiatów. Z góry dziękujemy!!!W środę 18 lutego br. o godzinie 18.00 w sali numer 13 odbędzie się zebranie z rodzicami klasy 2c.


Dołącz do nas na Facebooku! Będziesz wiedzieć wszystko!Kliknij!

Uwaga! Chłopcy z 1a nie mają pierwszej lekcji w poniedziałek 16.02. 2015 r. (w-f), przychodzą na drugą godzinę. Klasa 3a o godzinie 8.00 spotyka się w sali multimedialnej na warsztatach „Edukacja szkolna przeciw wykluczeniu prawnemu” organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Informujemy, że bierzemy udział w rekrutacji do  systemowego projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Projekt ten jest nowatorskim przedsięwzięciem, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w około 1000 (edycja 2013/14) i około 200 (edycja 2015) podmiotach – szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły. Trzymajcie kciuki!

Uwaga! W ferie sekretariat szkoły czynny w godzinach: 9.00-14.00. Przyjmujemy wpłaty na szafki i Radę Rodziców. Zapraszamy!

Uwaga klasy 1a i 2c! Z powodu choroby Pań Wychowawczyń wywiadówki w dniu 29 stycznia nie odbędą się. Zostaną zorganizowane po feriach. Przepraszamy za kłopot. Oceny semestralne można sprawdzić w e-dzienniku lub odebrać  w czwartek i piątek w sekretariacie szkoły. 

Uwaga! Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 15 minut przed wywiadówkami i po wywiadówkach w Klubie 07. Liczymy na Państwa obecność. 

We wtorek 27 stycznia plan B – skrócone lekcje! 

Uwaga! Szafki! 

Zbieramy 100,00 zł od osób, które chcą mieć własną szafkę i 50,00 zł od osób, które chcą mieć szafkę z kimś (podać kto z kim). Szczegóły przekażą przedstawiciele RR na zebraniach. 

Szafka należy do ucznia do końca bycia w szkole – opłata jest jednorazowa. Rodzeństwo może przekazać sobie szafkę lub ją dzielić ze sobą w ramach jednej opłaty. Szafki  – wymiar boxu 45×50 cm.

cid:image001.jpg@01D030DB.ED062B80

W piątek, 23 stycznia, w godzinach 15.00-16.00 odbędzie się dyżur Prezydium Rady Rodziców i Dyrekcji. Sala 07. Zapraszamy!

UWAGA KLASY I !!!

WYCIECZKA

LONDYN – OXFORD – HAMPTON COURT

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I do uczestnictwa w wycieczce szkolnej, która odbędzie się w dniach 9-14 maja 2015. Wszelkie informacje dotyczące wyjazdu, programu, kosztów umieszczone są na oficjalnym profilu naszej Szkoły na Facebooku, jak również u pań Joanny Szymańskiej i Lucyny Lipińskiej.

Uwaga! Informuję, że firma Duet SC z Rudy Śląskiej nie otrzymała zgody/upoważnienia Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Gdyni do zbierania jakichkolwiek środków na rzecz naszej placówki.

Oktawia Gorzeńska – Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Gdyni

Uwaga! Obiady! Ważne!

W związku z usprawnieniem kwestii obiadowych wprowadzamy następujące do regulaminu:

1. Odpisy zgłaszane za poprzedni miesiąc będą odpisywane przy kolejnej wpłacie (w kolejnym miesiącu).

2. Warunkiem skorzystania z obiadu jest uiszczenie opłaty.

3. Osoby, które nie zapłacą w wyznaczonych przez szkołę dniach, nie otrzymają obiadu.

Terminy wpłat za obiady:

26,27, 28 stycznia wpłacamy za obiady lutowe;

23,24,25 lutego wpłacamy za obiady marcowe;

25, 26, 27 marca wpłacamy za obiady kwietniowe. Prosimy o dotrzymywanie terminów wpłat.

Od dnia 01 stycznia 2015 sekretariat szkoły prowadzi Pani Jolanta Kleinowska, jest on otwarty w godzinach 7.30-15.00.

życzenia BN

Uwaga! Ankieta dotycząca posiłków szkolnych.  Zależy nam na konstruktywnych opiniach osób, które je jedzą. Uwagi zostaną przekazane firmie kateringowej.  Kliknij tutaj!

Zebrania odbędą się 11 grudnia br. o godzinie 18.00, od godziny 18.30 zapraszamy na konsultacje. Wywiadówki klas 1b i 3a są odwołane (przełożone) z powodu choroby nauczycieli. O terminie spotkania poinformujemy w przyszłym tygodniu (w poniedziałek).

Uwaga! Piątkowe spotkanie (12 grudnia) klas 3b i 3c z absolwentami jest przełożone na styczeń z powodów od nas niezależnych.

Uwaga! Trzy projekty „niemieckie” naszych uczniów biorą udział w konkursie, potrzebne głosy. Można głosować codziennie! Liczymy na Państwa pomoc!

projekt uczniów p. Ady Tarnowskiej

projekt uczniów p. Darii Sutowicz

projekt uczniów p. Doroty Gorzejewskiej

Uwaga! 02 i 05 stycznia odbędą się w szkole zajęcia dla chętnych!

DominikaZapraszamy uczniów, rodziców i pracowników szkoły na niezwykłe spotkanie z aktorką i dziennikarką DOMINIKĄ GWIT, znaną m.in. z serialu „Przepis na życie”! Dominika odwiedzi Gimnazjum nr 1 w piątek 2 stycznia i odpowie na 100 waszych pytań ! Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda praca na planie serialu, jak przebiega przesłuchanie do roli lub chcielibyście wiedzieć jak Dominika zadbała o swoje zdrowie i schudła ponad 40 kg, to znaczy, że musicie pojawić się na spotkaniu ! 
Start – godzina 10.00. w auli. 
W planach również turniej wiedzy o zdrowym żywieniu, a w jury Dominika Gwit oraz Szef kuchni z Restauracji Gianni W Sopocie! 
Zapisy chętnych odbywają się w gabinecie Pani Psycholog i Pedagog i potrwają do 19 grudnia. 
U pań również więcej informacji na temat wydarzenia.
05 stycznia zapraszamy na warsztaty tworzenia gier planszowych w godzinach 10.00-13.00 do Klubu 07.
JEDYNY  TAKI  WIECZÓR  FILMOWY  – 19 GRUDNIA 2014 ( 18.00 – 24.00 )
Szczegóły na zebraniach z Rodzicami – 11.12.2014r. o godzinie 18.00.

ŚWIĄTECZNY GRUDZIEŃ W JEDYNCE

Najpiękniejsze prace konkursowe!

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Próbne egzaminy!

Uwaga! W dniach 02-04.12.2014 odbywają się egzaminy próbne. Wychowawcy przekażą informacje na temat przydziału do sal. TRZECIOKLASISTÓW OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY, należy zabrać legitymację, długopis z czarnym wkładem oraz przybory. Nie wolno wnosić komórek do sal, trzeba zostawić je u nauczyciela na korytarzu.

Po egzaminach trzecioklasiści idą do domu, pierwsze i drugie klasy przychodzą we wtorek i środę na 5. lekcję, a w czwartek na 4. GRAFIK

Akademia Jedynki – warsztaty plastyczne

10 grudnia o godzinie 14.30 w Klubie 07 odbędą się warsztaty plastyczne – nauka robienia stroików świątecznych.

Poprowadzą je Lidka Magiera i Alicja Miazga z 3a. Zapisy u Dyrekcji do 5 grudnia. Koszt 6 zł. Zapraszamy Uczniów, Nauczycieli, Pracowników Szkoły i Rodziców.

OBIADY – GRUDZIEŃ – PILNE!

Prosimy o potwierdzanie zamówień obiadów na grudzień do czwartku 27 listopada w bibliotece. Kto nie potwierdzi, nie otrzyma obiadu.

UWAGA! PRÓBNE EGZAMINY GIMNAZJALNE!

W dniach 02-04 grudnia 2014 roku odbędą się próbne egzaminy gimnazjalne.  Uczniowie klas trzecich będą zwolnieni po testach do domu, pierwsze i drugie klasy – wtorek i środa mają zajęcia od 5. lekcji, w czwartek od 4. lekcji. Obiady będą w tych dniach tylko o 12.30 – prosimy o zgłaszanie się do biblioteki. EGZAMINY PRÓBNE 2014

UWAGA! KONSULTACJE I  ZEBRANIE RADY RODZICÓW!

W najbliższy czwartek, 06 listopada 2014r. o godzinie 18.00, odbędą się konsultacje. O 17.30 w sali 07 odbędzie się spotkanie Rady Rodziców, na które zapraszamy wszystkich Rodziców chcących pomóc w remoncie strychu i zainteresowanych zakupem szafek.

nowelogoDN2

życzenia

Uwaga! Przegląd higieniczny

W najbliższych dniach (08.10.-20.10. br.) odbędzie się w naszej szkole przegląd higieniczny wszystkich uczniów. Dokona go pani pielęgniarka. 

Uwaga! Szkolny konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii

Dnia 31 października o godzinie 13.40 odbędzie się SZKOLNY KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII dla klas III. Chętni uczniowie mogą zgłaszać się do swoich nauczycieli języka angielskiego lub do organizatora – pani Hanny Kalisz do dnia 24 października. Informacja na temat miejsca konkursu zostanie udostępniona później. Zapraszamy wszystkich uczniów klas trzecich do sprawdzenia swojej wiedzy!

Uwaga! Zdolni z Pomorza! 

Pierwsze spotkanie dla uczniów w ramach projektu Zdolni z Pomorza – Gdynia odbędzie się w Lokalnym Centrum Nauczania Kreatywnego LCNK 1 Gimnazjum nr 1 w Gdyni, ul. 10 Lutego 26:
– fizyka – środa, 1.10.2014, godz. 18.00, sala 23, opiekun p. Jan Baz,  Mateusz Maciej Masłowski, Natalia Roszkowska, Paweł Narkiewicz, Radosław Grabarczyk, Weronika Miazek, Łukasz Gałecki, Borys Ziemianowicz, Paulina Blok, Andrzej Stalke.
– matematyka – opiekun p. Krystyna Sawoniewicz, pierwsze spotkanie -wtorek 7.10.2014, godz. 17.00-18.30, s.9, – matematyka- opiekun p. Witold Zakrzacki, pierwsze spotkanie – 16.10.2014, godz. 18.00-19.30, s.15, III LO, ul. Legionów, Gdynia. 
-informatyka -egzamin- środa 1.10.2014, godz.16.30, sala 22 i 23, III LO, ul. Legionów, Gdynia. 
-informatyka : – opiekun p.Tadeusz Bury, pierwsze spotkanie –piątek 3.10.2014, godz.17.00, s. 14, Gimnazjum nr 1, Gdynia; – opiekun p. Ryszard Szubartowski -zajęcia w III LO, ul. Legionów, Gdynia -termin zostanie podany wkrótce. 

Uwaga! Wolontariat!

kliknij tutaj!

Obiady w Jedynce!

Uwaga! Wychowawcy klas zbierają szacunkowe dane dotyczące chętnych na obiady. Przewidywany koszt to 6,50 zł (drugie danie, deser i napój). Po zebraniu informacji i przygotowaniu miejsca zgodnego z wymaganiami Sanepidu rozpoczniemy akcję „Obiady w Jedynce”. 

Zdolni z Pomorza – nabór!

Miasto Gdynia od października 2014 przystępuje do kontynuacji projektu ZDOLNI Z POMORZA przeznaczonego dla uczniów szczególnie uzdolnionych z gimnazjów, liceów i techników. Celem projektu jest przygotowanie uczniów zdolnych do udziału w olimpiadach z przedmiotów ścisłych: matematyki, fizyki lub informatyki. Uczniowie zainteresowani udziałem w projekcie do 18.09.2014 zapisują się pod adresem:http://zadania.oig.edu.pl/OIG/records/add
O zakwalifikowaniu ucznia do projektu zadecydują wyniki egzaminu, który odbędzie się w drugiej połowie września.  Informacje o egzaminie na poziomie gimnazjum na stronie:http://www.gim1gdy.gd.pl, w zakładce „Zdolni z Pomorza”. Proszę śledzić aktualne informacje na stronie www. talent.edu.pl oraz http://www.zadania.oig.edu.pl.
Z egzaminu zwolnieni są:
-uczestnicy projektu aktywnie uczestniczący w zajęciach w roku 2013/2014 wskazani przez nauczyciela;
-dla poziomu gimnazjum: laureaci i finaliści OIG i OMG;
-dla poziomu ponadgimnazjalnego: laureaci i finaliści OF, OI i OM.
Kontakt z koordynatorem projektu dla uczniów z gimnazjum: mgr Dorota Brylska-Ziółtkowska, Gimnazjum nr 1, ul.10.Lutego 26, tel.58 6203316 , 510 082 364 e-mail: dbrylska@wp.pl

Wyjazd integracyjny do Porzecza

W najbliższy piątek, 19 września 2014r., klasy pierwsze jadą do Porzecza. Zbiórka o godzinie 8.15 pod szkołą. Powrót około godziny 16.30-17.00. Należy zabrać: dobry humor, wygodne ubranie  i buty (również na zmianę), kanapki oraz coś do picia. W planach gry i zabawy integrujące grupę oraz ognisko. Do zobaczenia!

Uwaga! Zebrania!

W najbliższy czwartek, 18 września 2014r. o 18.00,  odbędą się zebrania z rodzicami. W planach między innymi wybór przedstawiciela klasy do Rady Rodziców. O godzinie 19.00 w sali multimedialnej zbierze się Rada Rodziców, czyli 18 reprezentantów każdej klasy, którzy w tajnym głosowaniu wybiorą Prezydium Rady Rodziców. Zapraszamy!